Sanatçı Nesrin Ersipahi’den acı haber


Çok sayıda konserde de solist olarak sahneye çıkan Türk Sanat Müziği sanatçısı Nesrin Ersipahi yaşamını yitirdi.

Ses sanatçısı ve magazin yazarı olan Onur Akay sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı. Açıklamada, hayatını kaybeden sanatçının Nesrin Sipahi değil, Türk sanat müziği sanatçısı Nesrin Ersipahi olduğu görüldü.

Akay, “Dün vefat eden sanatçımız, Türk sanat müziğinin büyük sanatçılarından Devlet Sanatçısı Nesrin Sipahi değil, Türk sanat müziği sanatçısı Nesrin Ersipahi’dir. Vefat eden Nesrin Hanım’ın da asıl adı Nesrin Sipahi’dir ve sahnelere ilk çıktığında “İkinci Nesrin Sipahi” olarak anılmıştır. Ancak karışıklıklar nedeni ile daha sonra sahne adını Nesrin Ersipahi yapmıştır…”

“Ben yazımda bunu belirtmiştim ama isimlerin yakın olmasından dolayı, maalesef ki vefatında da editör arkadaşlarımız bir karışıklık yaşamış. Nesrin Sipahi’ye sağlıklı uzun ömürler, bu mübarek günlerde kaybettiğimiz Nesrin Ersipahi’ye de Allah’tan rahmet dilerim” dedi.

NESRİN ERSİPAHİ KİMDİR

İskenderun’da dünyaya gelen Nesrin Ersipahi, İskenderun Musiki Cemiyeti’ne girerek ilk musiki derslerini almış. Bestekâr ve TRT Müzik Dairesi Eski Başkan Yardımcısı Özgen Gürbüz başta olmak üzere, birçok değerli ustadan nota, usul, nazariyat ve repertuar dersleri almış. Alâeddin Yavaşça imzalı sertifikası da bulunan Nesrin Ersipahi, “Sevde Gör Gülüm” adlı 12 eserden oluşan CD’si ile dikkat çekmiştir.

Klasik Türk sanat müziğine yönelen sanatçının, TRT denetiminden geçen çeşitli radyo ve televizyon programlarında yayınlanan 29 eserlik 2 ayrı tanıtım CD’si de bulunmaktadır. Ersipahi, çok sayıda konserde de solist olarak sahneye çıkmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x